Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Bitwa o Twierdzę Boyen

Miejscowość Giżycko
Data rozpoczęcia 08.04.2017 11:00

Wyścigi

Maraton 11:00
Półmaraton 11:15
Hobby 11:20
Mini Race 1
Mini Race 2
Mini Race 3
Mini Race 4
Mini Race 5

Opis

Na rozpoczęcie cyklu Mazury MTB 2017 zapraszamy do Giżycka. Lokalizacja miasteczka wyścigu i trasa gwarantują świetnie spędzony weekend.


Miasteczko wyścigu zlokalizowane zostanie w Hotelu St Bruno w Giżycku. Bardzo przytulny, nowoczesny i pieknie położony Hotel St Bruno to wymażone miejsce na uczczenie inauguracyjnego wyścigu.


Trasa poprowadzi uczestników spod Hotelu St Bruno w kierunku Twierdzy Boyen, Tam też zlokalizowana zostanie Premia Lotna. Następnie trasa poprowadzi w kierunku miejscowości Piękna Góra, gdzie do pokonania będą specjalnie przygotowane single prowadzące wzdłuż jeziora Tajty. Następnie pokonując przeróżnej długości wzniesienia zawodnicy udadzą się nad jezioro Kisajno, gdzie brzegiem jeziora dojada spowrotem do Giżycka. Końcówka trasy również bardzo urozmaicona, po drodze mnóstwo singli, zjazdów i podjazdów....
Trasa jak przystało na nasze trasy bardzo atrakcyjna, ciekawa, dynamiczna...
W sam raz na rozpoczecie Mazury MTB 2017.

Mazurski klimat, bliskość jezior, Twierdza Boyen, Hotel St Bruno....
Zapraszamy !!!

Aktualności/Komunikaty

Komunikat Startowy Mazury MTB Mini Race 1 Etap Giżycko - Bitwa o Twierdzę Boyen

05-04-2017

Komunikat Startowy Mazury MTB Mini Race
1 Etap Giżycko - Bitwa o Twierdzę Boyen
 

Adres Biura Zawodów:

Hotel St. Bruno

11-500 Giżycko

ul. Świętego Brunona 1

 

Wyścig rozegrany zostanie na rundach.

Start i Meta zlokalizowana zostanie w parku na terenie Hotelu St. Bruno. 

 

Specyfikacja 1 rundy:

  • ok. 300 metrów
  • trasa płaska, bardzo urokliwa, poprowadzona w bliskim sąsiedztwie kanału Giżyckiego 
  • podłoże trasy to krótko przycięta trawa, zdecydowanie twarde

 

Trudność trasy w skali Mazury MTB Mini Race (skala:1 - 5) -1

Wyścig Mini Race 1: 1 okrążenie

Wyścig Mini Race 2: 2 okrążenia

Wyścig Mini Race 3: 6 okrążeń

Wyścig Mini Race 4: 8 okrążeń

Wyścig Mini Race 5: 10 okrążeń

 

Mapa robocza:

https://www.strava.com/activities/910064868 

 

 

Komunikat Startowy Mazury MTB 1 Etap Giżycko - Bitwa o Twierdzę Boyen

05-04-2017

Komunikat Startowy Mazury MTB
1 Etap Giżycko - Bitwa o Twierdzę Boyen
 

Adres Biura Zawodów:

Hotel St. Bruno

11-500 Giżycko

ul. Świętego Brunona 1

 

Wyścig rozegrany zostanie na rundach. Start i Meta zlokalizowana zostanie przy Hotelu St. Bruno. Trasa bardzo dynamiczna, mocno zróżnicowana, sporo singli i krętych duktów leśnych. Bardzo ciekawe i nie spotykanie nigdzie indziej single poprowadzone w okolicach wałów obronnych Twierdzy Boyen. 

Start, Meta i trasa wyścigu Mazury MTB Mini Race poprowadzona zostanie w ogrodzie Hotelu St. Bruno. 

 

Specyfikacja 1 rundy:

  • ok. 10 km
  • ok. 180 metrów przewyższenia
  • trasa prowadzi w lesie okalającym Twierdzę Boyen
  • sporo odcinków, gdzie kąt nachylenia sięga nieco ponad 15 % !!!
  • mnóstwo ciekawych singli, zwłaszcza w okolicy Twierdzy Boyen
  • trasa interwałowa, z olbrzymia ilością zakrętów
  • podłoże dość pulchne, mocno "trzymająca" lekko ubita ziemia

 

Trudność trasy w skali Mazury MTB (skala:1 - 5) - 3,5

Zalecany ogumienie: Opony z grubszym bieżnikiem, zdecydowanie szersze ( np. Schwalbe Racing Ralph, Rocket Ron,  )

Dystans Maraton: 6 rund -  60 km
Dystans Półmaraton: 4 rundy - 40 km
Dystans Hobby: 2 rundy - 20 km

Organizator wprowadza limitu wjazdu na 6 okrążenie, na dystanse maraton do godziny ......  podamy wkrótce

Mapa robocza:

https://www.strava.com/activities/929281823 


Trasa do pobrania:

Wkrótce…

Najmłodsi także zdobywali Twierdzę Boyen!

10-04-2017

 

Inauguracja Mazury MTB w obiektywie

10-04-2017

 

(kliknij w obrazek)

 

Bitwa o Twierdzę Boyen okiem GOTV

10-04-2017

 


Konferencji prasowa inaugurująca cykl Mazury MTB 2017

10-04-2017

Pan Wojciech Iwaszkiewicz, Burmistrz Giżycka, rozpoczął konferencję od przywitania przybyłych gości i mediów. W kilku zdaniach zachęcał do odwiedzania Giżycka, w szczególności w sezonie żeglarskim. Opowiedział o projekcie Rowerowe Mazury i pochwalił zaangażowanie i sposób promocji i rozwoju cyklu Mazury MTB. 

Następnie głos zabrał Arkadiusz Cała. Nasz prezes w kilku zdaniach przedstawił przebieg cyklu Mazury MTB, zdradził kilka ciekawostek dotyczących trasy w Giźycku. Opowiedział o idei Rowerowe Mazury i podziękował za zaangażowanie i wsparcie samorządów Giżycka, Mrągowa, Węgorzewa i Mikołajek. Podkreślił, że dzięki takiemu wsparciu i wspaniałemu partnerstwu mamy możliwość szerokiej promocji i realizacji naszych marzeń.

Następnie głos zabrali zaproszeni zawodnicy. Kolejno Paweł Kowalkowski (Centrum Rowerowe Olsztyn), Arkadiusz Jusiński (Renault Team), Grzegorz Maleszka (Renault Team), Krzysztof Krzywy (Nexus Team) i Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team). Opowiedzieli o swoich planach na sezon 2017 i o tym, dlaczego zdecydowali się na start w Mazury MTB.

Paweł Kowalkowski zapowiedział zdobycie pierwszego miejsca w Bitwie o Twierdzę Boyen...

Cała konferencja przebiegała w bardzo luźnej, kolarskiej atmosferze. 

 

 

Twierdza Boyen zdobyta!

13-04-2017

W minioną sobotę 8 kwietnia w Giżycku odbył się pierwszy z jedenastu mazurskich wyścigów w ramach Mazury MTB. Tegoroczna edycja to połączenie sił samorządów Giżycka, Mrągowa, Węgorzewa i Mikołajek, które w myśl idei „Rowerowe Mazury” wspólnie promują region jako przyjazny i atrakcyjny wszystkim rowerzystom. Korzystając m.in. z aplikacji "Mazuria" promują atrakcje i wydarzenia rowerowe, dostępne trasy i szlaki rowerowe na Mazurach, szczególnie w regionie Wielkich Jezior Mazurskich.

Bitwę o Twierdzę Boyen poprzedziła piątkowa konferencja prasowa. O planach związanych z projektem Mazury MTB, ideą „Rowerowych Mazur” oraz trasą Bitwy, opowiadali Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Arkadiusz Cała (organizator), Arkadiusz Jusiński, Grzegorz Maleszka (Renault Team), Paweł Kowalkowski (Centrum Rowerowe Olsztyn), Krzysztof Krzywy (Nexus Team) oraz Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team, ikona polskiego MTB).

Start i metę „Bitwy o Twierdzę Boyen” zlokalizowano na terenie hotelu St. Bruno, tuż nad Kanałem Giżyckim, w okolicy zabytkowego mostu obrotowego. Przygotowana przez organizatorów trasa była bardzo dynamiczna, mocno zróżnicowana, ze sporą ilością krętych duktów leśnych prowadzących po Wzgórzu św. Brunona. Na kolarzy czekały ciekawe i niespotykane nigdzie indziej „single” poprowadzone wzdłuż wysadzonych schronów obserwatora artylerii, schronu amunicji i piechoty nr 3. Dzięki bliskości murów obronnych XIX-wiecznej Twierdzy Boyen, ci którzy dotarli do mety, mogli głośno powiedzieć – Twierdza zdobyta!

W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto jeździ na rowerze. Uczestnicy mieli do wyboru dystanse maraton, półmaraton, hobby oraz… mini race. Ten ostatni był dedykowany najmłodszym uczestnikom Mazury MTB. Na wyznaczonym torze w strefie kibica, dzieci i młodzież, w zależności od wieku miały do pokonania od 1. do 10. okrążeń.

W strefie kibica można było skorzystać z terapii manualnych oraz porad specjalistów kliniki rehabilitacyjnej AngitiaMed, partnera projektu.Kto nie dotarł na wyścig do Giżycka, ten mógł na żywo obejrzeć imprezę w internecie. Relację przeprowadzono na stronie mazurymtb.pl.

Kategorię open koronnego dystansu maraton wygrał Paweł Kowalkowski z drużyny Centrum Rowerowe Olsztyn. Zawodnik ten otwarcie przyznał na konferencji, że nie interesuje go inne miejsce jak pierwsze podczas sobotniego wyścigu i słowa dotrzymał Drugi linię mety minął Krzysztof Krzywy z Nexus Team, a jako trzeci dojechał Andrzej Kaiser z Eurobike Kaczmarek Electric Team. Czwarte miejsce zajął Artur Korc z Centrum Rowerowego Olsztyn, olimpijczyk z Pekinu, Londynu i Rio!W kategorii open dystansu półmaraton kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Citko (Bliska Team) przed Klaudią Ostrowską (MTB Suwałki) oraz Izabelą Podpirko (Agiz Team). Kategorię open półmaratonu panów wygrał Radosław Zysk z Grupetto Mrągowo przed Rafałem Wróblewskim (Monteria Team CWTSZ) oraz Piotrem Bienendą z Centrum Rowerowego Olsztyn.Dystans hobby kobiet w kategorii open wygrała Barbara Paszkowska (Sklep Rowerowy Góra Rowerka) przed Natalią Zysk (Grupetto Mrągowo) i Elżbietą Świątek (Rant Bartoszyce). W kategorii panów najlepszy okazał się Paweł Rawdanowicz (MTB Ostróda) przed Stanisławem Zaborowskim oraz Zenonem Dobrzynem (Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn).

Mazury MTB przenoszą się teraz do Mrągowa, gdzie w dniach 29-30 kwietnia 2017 roku na uczestników czekać będą dwie wymagające trasy – Eliminator XC w centrum Mrągowa oraz Bike Park Potęby XC – trasa na profesjonalnie przygotowanym torze do uprawiania kolarstwa górskiego. Wyścig w Porębach wpisany jest do kalendarza Pucharu Polski Masters!

Zapraszamy do Mrągowa!

[element:Gallery.gallery id="36"]


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny

Patronat medialny