Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

7 maja zapraszamy na kolejną odsłonę Milko Mazury MTB do Piecek

04-05-2023

Długi weekend majowy za nami, ale to nie koniec atrakcji na Mazurach. Już 7 maja zapraszamy do Piecek, które  po raz kolejny będą gospodarzem cyklu Milko Mazury MTB. 

Wyścig nad Dajną charakteryzujący się dużą ilością krętych duktów i szutrów leśnych Nadleśnictwa Strzałowo. Zapowiada się jak zawsze malowniczo i technicznie.

Bazę Milko Mazury MTB stanowić będzie Miasteczko Sportowe zlokalizowane na terenach rekreacyjnych w centrum Piecek. Zawodnicy, biorący udział w zmaganiach kolarskich, będą mieli do wyboru aż 7 kategorii. W zależności od umiejętności: PRO to 3 rundy, w sumie 87,4 km, EXPERT i ELECTOFUN  BOSCH  E-BIKE RACE: to 2 rundy i 58,6 km, Hobby oraz WIELKA STÓWA to 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 29 km oraz FUN o długości 19,5 km.

Razem z zawodnikami PRO na trasę wyścigu wyruszą miłośnicy gravelów. Będzie to debiut kategorii Gravel Race w mazurskim klasyku. Piecki idealnie nadają się pod to wyzwanie. Trasa to klasyczny maraton po malowniczych i dziewiczych terenach Nadleśnictwa Strzałowo. Część trasy poprowadzona została obok ścieżki edukacyjnej nad stawem złożonej m.in. z 1000 m drewnianych kładek i pomostów. Sama Gmina Piecki to miejsce wyjątkowe. Wśród głównych atrakcji przyrodniczych można tu wymienić szlak rzeki Krutyni, który przepływa przez rezerwaty, jeziora w otoczeniu pięknych krajobrazów.

Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w dwóch wyścigach Łaciate Junior Strider Racing i Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych.

Zapisujcie się na:https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja  i przyjeżdżajcie w niedzielę do Piecek!

Więcej informacji na stronie www.mazurymtb.pl

 

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 2 – Piecki – Wyścig nad Dajną organizowany jest przy współpracy z Gminą Piecki.

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko. 

Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch

Partnerem  głównym LOTTO, Quick Quick, Expand

 

Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB