Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Chcesz rozwijać się sportowo, a przy okazji poznawać najpiękniejsze miejsca w Polsce? Jeżdzisz na rowerze i szukasz adrenaliny? Jeśli tak to dobrze trafiłeś/-łaś!

Zapraszamy Cię na 12 emocjonujących i widowiskowych wyścigów rowerowych, składających się na Klasyfikację Generalną cyklu Mazury MTB, które przygotowaliśmy w sezonie 2018.

Pojawią się nowe lokalizacje, które zachwycą swym pieknem, położeniem, widokami, a jednocześnie ich profil i charakterystyka ukażą wszystko co w MTB najpiekniejsze. Spodziewajcie się setki kilometrów ciekawych singletracków, sztywnych podjazdów i efektownych zjazdów. Będzie ciekawie i emocjonująco.

W nadchodzącym sezonie wprowadzamy małe zmiany w nazewnictwie dystansów Wyścigów Głównych. Wracamy do formuły z którą rozpoczynaliśmy naszą działalność organizacyjną. 
Dystans PROEXPERT i HOBBY to dystanse na których ścigać się będą uczestnicy po mazurskich, niebanalnych trasach.
Po skończonej rywalizacji wyłonimy najlepszych zawodników w poszczególnych Kategoriach Wiekowych i w Klasyfikacji OPEN, a projekt podsumujemy na Gali Mazury MTB !!!

Odkryj Mazury !!!

Komisja Masters Polskiego Związku Kolarskiego przyznała nam prawa organizacji Mistrzostw Polski w maratonie MTB kat. Masters i Cyklosport PZKoL 2018 !!!
To będzie wielkie święto kolarstwa, jakiego Mazury i Powiat Szczycieński jeszcze nie widział. Dla kategorii Masters i Cyklosport będzie to najważniejszy wyścig sezonu. Usłyszymy Hymn Polski, Flaga Polski powędruje na maszt, zwycięzcy wręczona zostanie koszulka Mistrza Polski. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Szymanach, w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury.

Mazury MTB 12 Etap Szymany Port Lotniczy Olsztyn – Mazury to:
• Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB kat. Masters i Cyklosport PZKoL 2018 !!!
• Finał cyklu i podsumowanie Klasyfikacji Generalnej Mazury MTB 2018

Proszę być tam razem z nami !!!


Walory mazurskiej przyrody

Liczne lasy, tysiące jezior ,strumieni i niski stopień zaludnienia sprawia, że na Mazurach do dziś można spotkać okolice nietknięte ręką człowieka. Te unikalne walory natury znane są nie tylko w skali kraju, ale i całego kontynentu.
Mazury to raj nie tylko dla żeglarzy i kajakarzy, ale także dla miłośników rowerowych wypraw oraz ulubieńców ciszy i spacerów po lesie. To właśnie tu można znaleźć najpiękniejsze szlaki turystyki pieszej i rowerowej.
Popularność tego miejsca w czasie wakacyjnego wypoczynku sprawia, że baza noclegowo-gastronomiczna oraz sportowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta.
Przygotowując cykl wyścigów, starannie przeczesujemy okolicę, aby zachwycić zawodników mazurskimi widokami, często zapierającymi dech w piersiach.

Uczestnicy poznają m.in. bardzo ciekawy i zróżnicowany szlak krutyński, uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Przebiega on przez Puszczę Piską, a od jeziora Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Na trasie tej można spotkać ciekawą florę i faunę. Nie jest rzadkością zobaczyć tu orła bielika lub orła przedniego. Wrażenie robią również trasy porośnięte starymi dębami i wysokimi sosnami.
Pokonanie jednej z tras wyścigów wiąże się również z przejazdem przez miejscowość Gałkowo, a to obecnie jedno z najpopularniejszych wśród warszawskich celebrytów miejsc na Mazurach. Szczególnie za sprawą stadniny koni Państwa Ferenstein oraz zawodów i pokazów tych zwierząt.
Warto dodać, że Gałkowo założyli w latach 30 XIX w. rosyjscy staroobrzędowcy filiponi. To wyznawcy prawosławia, którzy odrzucili wprowadzone w XVII w. reformy w cerkwi rosyjskiej. Prześladowani w Rosji schronili się na Mazurach, gdzie założyli kilkanaście wsi. Do dziś można zobaczyć tu miejsca, które zagospodarowali w trakcie swojego pobytu.
Trasa wyścigu odwołuje się również do znanej powieści reportażowej Melchiora Wańkowicza „Na tropach Smętka”. Wiedzie ona przez miejsca upamiętnione przez autora w trakcie jego pobytu wraz z córką w Prusach.

Mrągowo 

Na szlaku rowerowych wojaży zapraszamy zawodników do odwiedzenia malowniczej miejscowości – Mrągowo.

To tu powstał pomysł organizowania przez nas wyścigów w kolarstwie górskim pod szyldem Mazury MTB. 

Zaletą tego miasta jest przede wszystkim wspaniała przyroda. Z położonej na niewielkim wzgórzu wieży widokowej „Bismarcka” oglądać można rozległą panoramę najbliższej okolicy, w tym aż 10 okolicznych jezior. Pochodzące z XIX w. piękne kamieniczki w centrum, doskonale komponują się w krajobraz miasta i dodają mu magicznego uroku.

Mrągowo słynie również ze znanych nie tylko w kraju imprez kulturalnych np. Festiwalu Muzyki Country, Muzyki Kresowej, czy Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Dla przybliżenia turystom kultury dzikiego zachodu władze miejskie postanowiły wybudować miasteczko westernowe znajdujące się na obrzeżach miasta.

To właśnie tam czeka na przyjezdnych wspaniała zabawa, niezapomniane przeżycia i wiele atrakcji, np.: mrożący krew w żyłach napad na bank i pojedynek rewolwerowców , do których należał Billy Kid.

To Jemu właśnie zadedykowaliśmy jeden z etapów Mazury MTB w sezonach 2016 i 2017. Kultowy już "Wyścig o Niedźwiedzią Łapę” będący w sezonie 2016 i 2017 finałem całego cyklu to świetna trasa, która nie jednego wytrawnego "górala" zsadziła z siodła. Trudne technicznie odcinki, strome zjazdy i bardzo niebezpieczne zjazdy to charakterystyka tej trasy.

Dysponujemy tez świetnie przygotowanym Bike Parkiem Poręby. Jesli lubisz trudne technicznie i fizycznie trasy XC koniecznie musisz odwiedzić nasz Bike Park. 

 


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny

Patronat medialny