Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Czwarty sezon wyścigów rowerowych Milko Mazury MTB przeszedł do historii. Czwarty sezon wyścigów rowerowych Milko Mazury MTB przeszedł do historii.

14-10-2019

W ramach tegorocznego cyklu Milko Mazury MTB rozegranych zostało aż 12 wyścigów zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych Mazurskich miejscowościach. Milko Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Projekt, który upowszechniania dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy namawiają na aktywność, zdrowy tryb życia i rodzinne spędzanie czasu. Do tej pory udział w nim wzięło blisko 13 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 100 000 kibiców.Przedsmakiem tego czego kolarze mogli się spodziewać stał się emocjonujący wyścig w formule XCE, czyli Prolog Milko Mazury MTB -  Amber Expo MTB Eliminator. Wyścig był główną atrakcją targów Free Time Festival odbywających się na początku kwietnia na halach Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO w Gdańsku. Stoisko Rowerowe Mazury promujące wyścigi Milko Mazury MTB zostało nagrodzone wyróżnieniem “Najlepszy Wystawca”.

Następnie powróciliśmy na Mazury gdzie areną zmagań setek kolarzy z Polski i z zagranicy stały się wyjątkowe lokalizacje. Centrum Mikołajek w środku sezonu, Twierdza Boyen w Giżycku, Plac Juranda w Szczytnie, EkoMarina w Piszu czy debiutujący w tym roku Rynek Starego Miasta w Olsztynie i Amfiteatr w Mrągowie - to tylko jedne z wielu lokalizacji, które były gospodarzem w ramach tego sezonu.

Idąc za trendami światowymi w tym roku jako pierwsi w Polsce centralnej i północnej w ramach Milko Mazury MTB zorganizowaliśmy wyścigi na rowerach ze wspomaganiem elektrycznym - E-Bike. Dla rodzin z dziećmi jak zawsze przygotowano wyścigi z serii Strider Cup Mazury MTB. Na torze Strider Zone rywalizowało 258 małych zawodników.
Wyścig Nickelodeon Race, poprowadzone po części wyścigów głównych stały się obowiązkową  pozycją dla wszystkich adeptów szkółek kolarskich.Zdecydowanie podniósł się poziom sportowy kolarzy startujących w cyklu MIlko Mazury MTB. Trasy stały się bardziej wymagające a jednocześnie oddające walory krajobrazowe i przyrodnicze Mazur. Trafny dobór miejsc zawodów i przyjazny klimat kolarskiej rodziny sprawił że wyścigi Milko Mazury MTB stały się ważna imprezą dla wielu osób w kalendarzu startowym.

- To już czwarty sezon Milko Mazury MTB i z roku na rok widać ogromny postęp kolarzy, którzy uczestniczą w naszym cyklu. Zawodnicy, którzy na samym początku naszych wyścigów startowali na dystansie Hobby obecnie zmagają się na dystansie Expert oraz PRO a dodatkowo pokonują przygotowane specjalnie pod Mistrzostwa Polski trasy. W trakcie wyścigów rywalizują również z Mistrzami Polski m.in. z Piotrkiem Kryńskim.  Najbardziej cieszy fakt, że coraz więcej młodych zawodników zaczyna rywalizację w Nickelodeon Race i Strider Cup. Jeśli będą kontynuować przygodę, którą zaczęli i trenować regularnie, mają dużą szansę, żeby ścigać się kiedyś z orzełkiem na piersi jak Maja Włoszczowska czy Bartłomiej Wawak. - mówi Arkadiusz Cała, organizator cyklu.

Projekty kolarskie organizowane przez Stowarzyszenie Luz Grupa od dwóch lat wspiera Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Marki Milko i Łaciate Junior wspierają upowszechnianie kolarstwa górskiego, promocję aktywności wśród dzieci, w północno wschodniej Polsce. Dzięki tej współpracy oczy fanów kolarstwa skierowane są na województwo warmińsko - mazurskie, które od dwóch lat gości również najlepszych kolarzy w kraju podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO w Mrągowie.

Milko Mazury MTB 2019 to:
12 etapów
11 miejscowości
3 dystanse: PRO, Expert, Hobby
2 wyścigi dla dzieci: Strider Cup Mazury MTB, Nickelodeon Race
831 kilometrów tras wyścigów: PRO, EXPERT i HOBBY
56 kilometrów tras Nickelodeon Race
1440 pucharów wręczonych podczas Dekoracji Etapowej w 12 edycjach
110 pucharów wręczonych podczas Dekoracji Klasyfikacji Generalnej Cyklu
54 medale Mistrzostw Polski wręczono podczas Mistrzostw Polski
21 Koszulek Mistrzów Polski wręczono zwycięzcom podczas Mistrzostw Polski
439 zawodników wystartowało w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim Mrągowo 2019


Wyniki Milko Mazury MTB 2019

Klasyfikacja generalna mężczyzn - OPEN:

Dystans PRO:
1. Jarosław Wołosiuk, Cryospace Olsztyn
2. Artur Korc, Centrum Rowerowe Olsztyn Team
3. Bartosz Grędziński, Kross Staff Team

Dystans Expert:
1. Michał Wróblewski, Szprycha Giżycko
2. Grzegorz MALESZKA, Renault Team
3. Łukasz Łukaszewski, Szprycha Giżycko

Dystans Hobby:
1. Bartosz Zięba
2. Łukasz Perkowski, Auto-Rekin
3. Rafał Molenda, Szprycha Giżycko

Klasyfikacja generalna kobiet - OPEN:

Dystans Expert:
1. Anna Ostrowska, T4B BIKE TEAM
2. Kornelija Kertenyte, Sprint-rowery.pl
3. Marta Raszkiewicz, Centrum Rowerowe Olsztyn Team

Dystans Hobby:
1. Tatiana Mrowiec
2. Katarzyna Pawłów, Akademia Kolarstwa Olsztyn
3. Gabriela Janowicz, MDK UKS PRZYJAŹŃ


Klasyfikacja drużynowa:
1. Centrum Rowerowe Olsztyn Team
2. Cryospace Olsztyn
3. Szprycha Giżycko

Klasyfikacja Nickelodeon Race - Open:

Nickelodeon Race 1:
1. Olaf    Półkośnik, DABARTI/PIE3CKI TEAM
2. Anna Supińska, MTB EŁK- PROSTKI
3. Aleksander Gąsiewski, MTB EŁK- PROSTKI

Nickelodeon Race 2:
1. Wiktor Jakubiak, MSR MRĄGOWO
2. Maja Kateszczenko, MTB EŁK- PROSTKI
3. Aleksander Walinowicz, SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO

Nickelodeon Race 3:
1. Maciej PARZYCH, MSR MRĄGOWO
2. Kamil Gutowski, MTB EŁK- PROSTKI
3. Michał POLEWACZYK, SZKÓŁKA KOLARSKA GLOB- METAL MRĄGOWO

Więcej na www.mazurymtb.pl

Sponsor Tytularny: Milko
Milko, marka należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, obecna jest na rynku od 2003 roku. Milko to rodzina produktów fermentowanych, które powstały z najlepszego mleka pochodzącego od krów karmionych paszami bez GMO. Marka Milko, oprócz naturalnego jogurtu, maślanki i kefiru oferuje jogurty owocowe, deserowe i wyjątkową linię  owocowo-warzywną pod nazwą ActiVege. Milko to produkt z czystym składem bez barwników, konserwantów czy syropu glukozowo-fruktozowego.Milko to marka dla osób aktywnych, prowadzących zdrowy tryb życia stąd jej funkcjonalne opakowanie typu „on the go”. Dzięki wygodnemu papierowemu kartonikowi o pojemności 330 ml Milko to idealna przekąska do pracy, szkoły czy na wycieczkę.  Produkty marki MILKO produkowane są w ZPM Mrągowo SM Mlekpol.

Sponsor Strategiczny: Strider, Łaciate Junior
Partnerzy Główni: Lotto, Primavera, Fraikin
Partner Strategiczny: Lasy Państwowe, Nickelodeon, Miasto Mikołajki, Miasto Mrągowo, Miasto Giżycko, Miasto Pisz, Powiat Szczytno, Gmina Piecki, Gmina Giżycko, Gmina Jedwabno, Mrongoville Familly Town
Patronat Honorowy: Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego
Patronat Medialny: MTBXC.PL, Namtb.pl, Radio Olsztyn, Grupa WM, Gazeta Olsztyńska: Kurier Mrągowski, Gazeta Gizycka, Gazeta Piska, Tygodnik Szczytno, Mrągowo24.info