Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Długi czerwcowy weekend to Milko Mazury MTB w Mikołajkach. Wyścig ,,W Krainie Sielawowego Króla” to jedna z obowiązkowych pozycji w mazurskim cyklu.

07-06-2023

W niedzielę, 11 czerwca Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum Mikołajek na Placu Wolności. Na trasie piękne, mazurskie szutry i kręte dukty leśne przecinać się będą z fantastycznymi singlami na zboczach jeziora Mikołajskiego i Bełdany.

Jak zwykle zawodnicy będą mieli do wyboru 4 dystanse. Na pierwszy start polecamy FUN – 17 kilometrową wycieczkę po pięknych terenach Nadleśnictwa Maskulińskiego. Hobby wyniesie 24,5 km i 320 metrów różnicy wzniesień, natomiast EXPERT i PRO to już wyprawa dla bardziej doświadczonych kolarzy. Krótszy z tych dystansów wyniesie 47,5 km km przy 635 m przewyższeń, a królewski - PRO odpowiednio 70,5 km i 950 metrów. Na najdłuższym z dystansów rozegrany zostanie także drugi w tym sezonie Gravel Race.

Młodzi kolarze będą mogli wziąć udział w wyścigach Łaciate Junior - Liga Szkółek Kolarskich a najmłodsi w Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w nich jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigów.

Szczegółowy program wyścigów:

10:00 – start wyścigu PRO
10:10 – start wyścigu EXPERT
10:15 – start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA
10:20 – start wyścigu E-Bike Race
12:30 – Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing

13:30 – Dekoracja zwycięzców Łaciate Junior Strider Racing
14:00 – Dekoracja kategorii PRO/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race

14:00 – start wyścigu Młodzik/Młodziczka/FUN
15:00 – start wyścigu Żak/Żaczka

15:30 – Dekoracja kategorii Młodzik/Młodziczka/FUN/Żak/Żaczka
15:40 – start wyścigu Wentylki
15:41 – start wyścigu Bystrzaki
16:10 – start wyścigu Skrzaty

16:30– Dekoracja kategorii Wentylki/Bystrzaki/Skrzaty

Rejestracja w biurze zawodów lub online https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja
Szczegóły w komunikacie startowym https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/100 i regulaminie https://www.mazurymtb.pl/p/regulamin

W samych Mikołajkach i najbliższej okolicy jest szereg miejsc, które warto odwiedzić rowerem. Szlaki pieszo-rowerowe wiodą poprzez Puszczę Piską i liczne rezerwaty przyrody. Podczas wycieczek towarzyszą rowerzystom piękne krajobrazy. Trasy wiodą bowiem wzdłuż brzegów jezior, po pięknych i różnorodnych lasach.Dla tych widoków warto zaplanować na dłużej pobyt w Mikołajkach i pokonać Mazurską Pętlę Rowerową. To 300 km tras, która rowerowo łączy poszczególne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior i przebiega przez Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida. Zapraszamy!

Wydarzenie od pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowane jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa.
Milko Mazury MTB Etap 4 – Mikołajki – W Krainie Sielawowego Króla organizowany jest przy współpracy z Centrum Kultury Kłobuk oraz Urzędem Miasta Mikołajki
Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko.
Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch
Partnerem głównym LOTTO, Quick Quick, Expand, Melvit
Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info

Autor: Natalia Wrzosek