Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Lidzbark Warmiński gospodarzem finałowej edycji Milko Mazury MTB

13-09-2023

Milko Mazury MTB 2023 – największy cykl kolarstwa górskiego w północno-wschodniej Polsce – zbliża się do końca. Po ośmiu emocjonujących edycjach nadszedł czas na wielki finał, który odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim! Wyścigi w formule cross-cuntry organizowane przez Stowarzyszenie Luz Grupa zaplanowano na niedzielę, 17 września.

Lidzbark Warmiński to „Perła Warmii”. Miasto słynie z wyjątkowego mikroklimatu, bogactwa terenów zielonych i czystego powietrza. Już przed wojną było tu Luftkurort, czyli uzdrowisko klimatyczne. Dziś Lidzbark Warmiński znów się rozwija! Władze od lat starają się o przywrócenie miastu statusu uzdrowiska i są blisko celu. Choć oficjalnie uzdrowiskiem jeszcze nie jest, można już korzystać z nowoczesnej infrastruktury uzdrowiskowej. Do tego dochodzą wspaniałe zabytki architektury, dobra baza hotelowa i liczne obiekty rekreacyjne i sportowe. To wszystko sprawia, że Lidzbark Warmiński to idealne miejsce na udany wypoczynek.

Miasteczko Sportowe z Biurem Zawodów znajdzie się przy Uzdrowisku Lidzbark Warmiński, obok nowo wybudowanego Pawilonu Zdrowia. Runda ma długość 7 km. Zawodnicy będą rywalizować na czterech dystansach: Pro, Expert, Hobby i Fun. Trasa wyścigów to prawdziwe cross-country z interwałowym charakterem i kilkoma ciekawymi sekcjami technicznymi. Na trasie nie zabraknie singletracków, krętych zjazdów i podjazdów. To idealna propozycja na zakończenie intensywnego sezonu startów.

Młodzi adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w wyścigach Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich, a najmłodsi kolarze w Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi są dostosowane do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora lub pisemnie na miejscu w miasteczku wyścigu.

Jako że edycja w Lidzbarku Warmińskim kończy tegoroczny sezon ścigania, odbędzie się również rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej, zarówno indywidualnej, jak i drużynowej. Poznamy zwycięzców w wyścigach PRO, Expert, Hobby i Electofun Ebike Race oraz FUN. W Klasyfikacji Drużynowej zdecydowanie prowadzi Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn, przed Szprycha Giżycko i KK Załuski Team. 

 

Więcej informacji na stronie organizatora: https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci 

 

Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB

 

Milko Mazury MTB Etap 9 Lidzbark Warmiński –  W dolinie Symsarny pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego organizowany jest przy współpracy Urzędem Miejskim Lidzbark Warmiński, Starostwem Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim, OSiR Lidzbark Warmiński oraz Hotelem Krasicki. 

 

Sponsor tytularny: Milko

Sponsor strategiczny Łaciate Junior, Electofun

Partner główny LOTTO, Quick Quick, Expand

Partner strategiczny Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego 

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info