Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Milko Mazury MTB Etap 3 Mikołajki już w ten weekend !

22-06-2021

Milko Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Projekt, który upowszechniania dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy namawiają na aktywność, zdrowy tryb życia i rodzinne spędzanie czasu. Do tej pory udział w projekcie wzięło blisko 13 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 150 000 kibiców.

W sezonie 2021 w ramach Milko Mazury MTB odbędzie się aż 10 emocjonujących wyścigów zorganizowanych w najatrakcyjniejszych mazurskich miejscowościach. Centra turystycznych miast znów staną się areną zmagań setek kolarzy z Polski i z zagranicy. Centrum Mikołajek, Park Rogera Goemaer’a w Giżycku, Rynek Główny w Pasymiu, tereny rekreacyjne w Iławie, Ośrodek Piękny Brzeg w Węgorzewie, Eko Marina w Piszu i amfiteatr w Mrągowie to tylko jedne z wielu lokalizacji, które odwiedzimy w ramach Milko Mazury MTB 2021.

W Mikołajkach na kolarzy czekać będzie malownicza trasa poprowadzona z Placu Wolności, na którym wybudowane zostanie Miasteczko Sportowe.  Trasa poprowadzi zawodników przez kładkę pieszą nad jeziorem Mikołajskim, wzdłuż kompleksu  hoteli, do części jednego z największych kompleksów leśnych Polski – Puszczy Piskiej. Trasa zachwyci singletrack’ami przebiegającymi po stromych wzgórzach jeziora Mikołajskie i Bełdany. Zawodnicy, biorący udział w wyścigu, będą mieli do wyboru 4 różne dystanse, w zależności od umiejętności: PRO to 3 rundy, Expert to 2 rundy, Hobby to 1 runda. Informacje o szczegółowych dystansach i plikach nawigacyjnych trasy znajdują się na stronie: www.mazurymtb.pl/ .

Milko Mazury MTB to nie tylko wymagająca trasa dla doświadczonych kolarzy. Tego dnia rozegrane zostanie wyścig dla poczatkujących rowerzystów na dystansie Fun. Wyścig Fun dedykowany jest tym wszystkim, których ciekawi współzawodnictwo i rywalizacja na rowerze górskim i chcieliby spróbować swoich sił na łatwej, krótkiej i bardzo malowniczej trasie.

Organizatorzy cyklu nie zapomnieli także o najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch wyścigach: ŁACIATE JUNIOR RACE – Liga Szkółek Kolarskich oraz ŁACIATE JUNIOR STRIDER RACING, którego trasa przygotowana zostanie na Placu Wolności. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu. Wyścigi dla dzieci dopasowane zostały odpowiednio do grup wiekowych:

Wyścig ŁACIATE JUNIOR RACE - Liga Szkółek Kolarskich

ŁACIATE JUNIOR RACE 1 Skrzaty  – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 6 lat;

ŁACIATE JUNIOR RACE 2 Bystrzaki - Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 7 do 8 lat

ŁACIATE JUNIOR RACE 3 Wentylki – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 9 do 10 lat;

ŁACIATE JUNIOR RACE 4 Żak/Żaczka – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 11 do 12 lat;

ŁACIATE JUNIOR RACE 5 Młodzik / Młodziczka - Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 13 do 14 lat;

 

Wyścig ŁACIATE JUNIOR STRIDER RACING

STRIDER Racing 1 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku do 2 lat;

STRIDER Racing 2 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 3 lata;

STRIDER Racing 3 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 4 lata;

STRIDER Racing 4 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 5 lata;

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na rowerową przygodę w dniach 26 - 27 czerwca do Mikołajek. Zachęcamy również kibiców do aktywnego wsparcia kolarzy. Nic tak nie niesie na trasie jak dobry i głośny doping. Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.mazurymtb.pl .

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa

Sponsor tytularny: Milko

Sponsor Strategiczny: Łaciate Junior

Partner Strategiczny: Gmina Mikołajki, Centrum Kultury "Kłobuk", Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego,