Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.


26-06-2018

Przed nami kolejny, siódmy już etap Milko Mazury MTB. Tym razem zapraszamy Was do Szczytna. Szczytno debiutuje na mapie naszego cyklu, na pewno zaskoczy Was świetną trasą. Startujemy z samego centrum miasta. Na Placu Juranda czekać na Was będzie, jak zawsze, tor Strider Zone i mnóstwo atrakcji dodatkowych. Trasa wyścigów głównych to majstersztyk jeśli chodzi o jej poprowadzenie i flow jakie gwarantuje. W środkowej części napotkacie sekcje techniczne w postaci krętych singletracków, bardzo ciekawych i urozmaiconych duktów leśnych oraz trudnych zjazdów i podjazdów. Koniecznie musicie sprawdzić tę trasę i odwiedzić Szczytno. 

Szczytno nazywane jest południową bramą Mazur. Położone w sercu powiatu Szczycieńskiego jest miejscem niezwykłym. 
W samym centrum miasta znajdują się dwa jeziora - Domowe Małe i Domowe Duże. Są one idealnym miejscem do odpoczynku. Zarówno mały jak i duży akwen otoczone są ścieżką pieszo-rowerową, która jest doskonałym miejscem dla rowerzystów, biegaczy czy miłośników rolek. 
Nad większym z jezior, dosłownie krok od ścisłego centrum miasta, znajduje się strzeżona plaża miejska. Samo kąpielisko w 2015 roku znalazło się wśród zaledwie 14 kąpielisk w naszym województwie spełniających unijne normy. 
Tuż przy plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów. Wypoczywający w Szczytnie mogą skorzystać więc ze wszystkich uroków jeziora. Dla tych, którzy za wiosłowaniem nie przepadają miasto przewidziało możliwość rejsu statkiem po jeziorze Domowym Dużym. 
W samym Szczytnie mieszkają również Pofajdoki. Jest ich piętnaście i każdy ma inne zadanie. Pofajdoki to niesforne, małe skrzaty, które osiedliły się właśnie w Szczytnie. Są symbolem wyobraźni i towarzyszami zabaw dla najmłodszych. Idąc ich szlakiem zobaczymy zabytki i najciekawsze miejsca w Szczytnie. 
Szczytno to również rodzinny dom Krzysztofa Klenczona. To tu muzyk komponował swoje pierwsze utwory i to tu spędził młode lata. 
Jednak rytm miasta to nie tylko melodie lidera Czerwonych Gitar to również atrakcyjny kalendarz imprez kulturalnych. Letnie granie to cykl koncertów, przedstawień i wydarzeń podczas, których prym wiedzie trzydniowe święto miasta - Dni i Noce - Szczytno.


Sponsor tytularny

Sponsor strategiczny

Partner strategiczny

Sponsor główny

Partner główny

Sponsor lokalny

Patronat medialny

Patronat medialny