Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Na półmetku wakacji cykl Milko Mazury MTB zagości w malowniczym Pasymiu

21-07-2023

Słońce, długie dni i ciepłe wieczory. Warto poczuć wakacyjny klimat w tak malowniczym miejscu jakim jest Pasym. Tam w ostatnią niedzielę lipca rozegrany zostanie 5 etap cyklu Milko Mazury MTB. W sobotę organizatorzy zapraszają na Rajd Rowerowy po części trasy wyścigu i Rowerową Paradę Świetlną.

Być może wielu z Was będzie w tej miejscowości po raz pierwszy, ale jej urok spowoduje, że z pewnością niejeden będzie chciał zostać tu powrócić. Będzie to też okazja dla uczestników mazurskiego cyklu na zdobycie cennych punktów do Klasyfikacji Generalnej.

Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum odrestaurowanego Rynku Głównego. Trasy wszystkich wyścigów przebiegać będą wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa. Zawodnicy, biorący udział w zmaganiach kolarskich, będą mieli do wyboru aż 6 kategorii. W zależności od umiejętności: PRO i Gravel Race to 3 rundy, w sumie 90 km, EXPERT i ELECTOFUN BOSCH E-BIKE RACE: to 2 rundy i 60 km, Hobby to 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 30 km oraz FUN o długości 15,5 km.

Przypominamy, że dla zawodników Gravel Race obowiązują nowe, testowe zasady liczenia punktów. Wygra zawodnik z największą liczbą uzbieranych punktów podczas 4 rozegranych wyścigów w Pieckach, Mikołajkach, Pasymiu oraz Rynie.

Na dzieci i młodzież czekać będą wyścigi w ramach Łaciate Junior Strider Racing i Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich. Bezpłatne wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych.
W sobotę mieszkańców i odwiedzających Gminę turystów organizatorzy zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy, poprowadzony po części trasy wyścigu ,,Cztery Wieże nad Kalwą” . Start o godz. 17.00 na rynku głównym. Rajd poprowadzi Arkadiusz Cała, organizator cyklu Milko Mazury MTB oraz Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia. Na zakończenie dnia o godz. 21.00 odbędzie się Rowerowa Parada Świetlna.

Imprezy rowerowe to budowanie marki gminy, łączenie turystyki z aktywnym wypoczynkiem oraz promowanie ekologicznych sposobów przemieszczania się - mówi Burmistrz Pasymia. - Zawsze tego typu wydarzenia cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród mieszkańców, jak i osób odwiedzających naszą Gminę. Dlatego z chęcią je kontynuujemy - dodaje Cezary Łachmański.

Sam Pasym charakteryzuje się ciszą i spokojem. W tym małym miasteczku położonym pomiędzy Szczytnem i Olsztynem życie mieszkańców jest pozbawione wielkomiejskiego pędu. Nie bez przyczyny należy do sieci Cittàslow.

W Pasymiu na uwagę zasługuje kilka ciekawych zabytków: Ratusz, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Zespół młyński, Wieża ciśnień czy stara zabudowa miejska.

To także raj dla wędkarzy. Wokół Pasymia znajduje się kilka jezior między innymi: jezioro Kalwa, Leleskie, Kośno, Malszewskie, Gromskie. Wszystkie te zbiorniki wodne stanowią bardzo dobrą bazę do wypoczynku jak również są idealnym miejscem dla zwolenników wędkarstwa.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.mazurymtb.pl
Zapraszamy do rejestracji on-line: https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja


Wydarzenie od pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowane jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa.
Milko Mazury MTB Etap 5 - Cztery Wieże nad Kalwą organizowany jest przy współpracy z Gminą Pasym.
Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko.
Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch
Partnerem głównym LOTTO, Quick Quick, Expand
Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info