Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Z okazji zbliżającego się Wielkiego Finału Milko Mazury MTB dostaliśmy pismo od Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Pana Gustawa Marka Brzezina.

19-09-2018

Z okazji zbliżającego się Wielkiego Finału Milko Mazury MTB dostaliśmy pismo od Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Pana Gustawa Marka Brzezina.

"Szanowni Państwo, 
Serdecznie pozdrawiam wszystkich zawodników i kibiców wyścigów kolarskich Milko Mazury MTB. Zawodów, które na stałe wpisały się już do kalendarza najważniejszych inicjatyw sportowych na Warmii i Mazurach. Zmagania MTB to nie tylko rywalizacje sportowe, to także dobra zabawa, okazja do miłych spotkań towarzyskich, to sposób na oderwanie się od obowiązków dnia codziennego. To również znakomita promocja Warmii i Mazur. 
Kolarstwo górskie, jak i kolarstwo szosowe jest nierozerwalnie związane z naszym regionem, bardzo bogatym w tradycje sportowe. Miejscem wręcz wymarzonym do rekreacji oraz wszelkiej aktywności fizycznej. Stąd wywodzą się zawodnicy, którzy z powodzeniem uczestniczyli i nadal uczestniczą w najważniejszych zawodach w Polsce, Europie oraz na całym świecie. A wyniki, osiągane przez zawodników, motywują również młodzież do uprawiania sportu i prowadzenia aktywnego trybu życia. Ta tendencja jest spójna ze staraniami samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, który wielką wagę przywiązuje do popularyzacji sportowych i rekreacyjnych walorów regionu.
W kalendarzu każdego sportowca jest szczególny dzień, na który czeka się z wielką niecierpliwością. Dla miłośników Milko Mazury MTB będzie to 30 września 2018 roku, bo właśnie wtedy spotykają się na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. W miejscu, które mieszkańcy Warmii i Mazur traktują jak swoje „okno na świat“. 
Wszystkim startującym życzę wielu sukcesów i przełamywania własnych słabości. 
W sporcie najważniejsze są medale oraz życiowe wyniki, jednak nie zapominajcie o duchu fair play. Organizatorom życzę sprawnego przeprowadzenia tej cennej inicjatywy, widzom niezapomnianych emocji."

Gustaw Marek Brzezin 
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego 
Warmia i Mazury