Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Cykl Łaciate Mazury MTB zawita do żeglarskiej stolicy regionu Warmii i Mazur – Mikołajek

16-06-2024

W niedzielę, 23 czerwca, słynny mazurski kurort opanują kolarze startujący w wyścigach "W Krainie Sielawowego Króla". Miasteczko Sportowe stanie w Parku miejskim przy Alei Spacerowej 14. Trasa wyścigu jest mocno zróżnicowana,  poprowadzona po mazurskich szutrach i krętych duktach leśnych, które przecinać się będą z fantastycznymi singlami na zboczach jeziora Mikołajskiego i Bełdany co zapewni uczestnikom niesamowite widoki i niezapomniane przeżycia.

Organizatorzy zadbali o to, aby na trasach swoich sił spróbowały zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Wyścig PRO liczy 70,5 km z sumą przewyższeń wynoszącą około 950 m. Uczestnicy wyścigu EXPERT i E-BIKE RACE  będą mieli do pokonania 47,5 km z 635 m przewyższeń. Wyścig HOBBY to 24,5 km z 320 m przewyższeń, a trasa FUN dla amatorów wynosi 17 km.

Najmłodsi kolarze również będą mieli swoje chwile chwały, biorąc udział w wyścigach Łaciate Junior Rcae - Liga Szkółek Kolarskich oraz Cariboo Kids Race. Wyścigi są dostosowane do różnych grup wiekowych, a udział w nich jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.mazurymtb.pl

Mikołajki i ich okolice oferują nie tylko emocje sportowe, ale także liczne atrakcje turystyczne, które warto odkrywać na rowerze.

Szlaki pieszo-rowerowe wiodą poprzez Puszczę Piską i liczne rezerwaty przyrody. Podczas wycieczek towarzyszą rowerzystom piękne krajobrazy. Trasy wiodą bowiem wzdłuż brzegów jezior, po pięknych i różnorodnych lasach. Dla tych widoków warto zaplanować na dłużej pobyt w Mikołajkach i pokonać Mazurską Pętlę Rowerową. To 300 km tras, która rowerowo łączy poszczególne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior i przebiega przez Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida.

Zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Etap 5 Łaciate Mazury MTB – W Krainie Sielawowego Króla organizowany jest przy współpracy z Centrum Kultury Kłobuk oraz Urzędem Miasta Mikołajki

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Łaciate, należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Sponsorem strategicznym cyklu są marki: Łaciate Junior, Cariboo, CarGO!, marka Warmia i Mazury.
Sponsorem głównym cyklu jest HardWay.

Patronat medialny: Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info

 

Autor: Natalia Wrzosek