Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Cykl Milko Mazury MTB zadebiutuje w województwie pomorskim

06-09-2022

W sobotę 10 września mazurski cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Stowarzyszenie Luz Grupa, pierwszy raz w historii odwiedzi Kwidzyn. Tym samy zadebiutuje poza granicami województwa warmińsko - mazurskiego. Na amatorów MTB czeka najdłuższy dystans sezonu, dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy.

– W wyścigach może wystartować każdy. Bez względu na wiek – mówi Andrzej Krzysztofiak. - Cykl idealnie pasuje do działań samorządu, których celem jest promocja zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród dzieci i dorosłych. Chcemy popularyzować rower jako środek transportu do szkoły i pracy. Uczymy dobrych i zdrowych nawyków w ramch kampani Rowerowy Kwidzyn - dodaje burmistrz Kwidzyna.
Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów staną przy zamku kapituły pomezańskiej. To największa atrakcja turystyczna Powiśla, jest ważnym punktem na mapie Szlaku Zamków Gotyckich, a dla pasjonatów historii, Zakonu, średniowiecza oraz okolicznych ziem wciąż nie do końca odkrytą kartą.
Rywalizacja w Kwidzynie rozegra się na czterech dystansach, w niedzielę: PRO (100,5 km), EXPERT (73,3 km), HOBBY (40,4 km) oraz sobotnim FUN (23 km), który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Kwidzyn turystów. Głównym atutem etapu jest mocno pagórkowaty teren, a suma przewyższeń oscyluje w okolicach 500 m na okrążeniu.
Do udziału w wyścigach zapraszamy także miłośników rowerów elektrycznych, którzy będą mogli sprawdzić się w Electofun E-Bike Race. Rywalizacja E-bike’ów rozegrana zostanie na dystansie 40 km. Do startu dopuszczone zostaną rowery typu „Pedelec”, którego napęd działa tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, rowery o maksymalnej mocy silnika 500W, która jest zmniejszana stopniowo do zera po przekroczeniu 25km/h. Wyścig zostanie rozegrany dla kategorii: Kobiety Open i Mężczyźni Open.
Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach i młodzieży. Sobota dedykowana będzie adeptom szkółek kolarskich w wieku 6-14 lat, rywalizujących w Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich a w niedziela najmłodszym, w wieku 2-5 lat, w ramach Łaciate Junior Strider Race. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza w formie elektronicznej na stronie organizatora lub w dniu wyścigu w Biurze Zawodów.


To będzie przedostatni etap mazurskiego cyklu. Zakończenie sezonu nastąpi 17-18 września w Starych Jabłonkach.
Szczegółowy program dwudniowych wyścigów:


SOBOTA, 10 września
Wyścig Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich
10:00 – start wyścigu Młodzik / Młodziczka
11:00 – start wyścigu Żak / Żaczka
12:30 – start wyścigu Wentylki / Bystrzaki
13:05 – start wyścigu Skrzaty
11:45 – Dekoracja kategorii Młodzik / Młodziczka
12:00 – Dekoracja kategorii Żak / Żaczka
13:30 – Dekoracja kategorii Wentylki / Bystrzaki
13:30 – Dekoracja kategorii Skrzaty
10.00 – start wyścigu FUN
11:45 – Dekoracja kategorii FUN

NIEDZIELA, 11 września
10:00 – start wyścigu PRO
10:05 – start wyścigu EXPERT
10:10 – start wyścigu HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE
14:05 – Dekoracja kategorii PRO
14:00 – Dekoracja kategorii HOBBY i E-Bike
14:15 – Dekoracja kategorii EXPERT

Dzieci
Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing
11.30 - start wyścigów
12.30 - dekoracja kategorii

Więcej na www.mazurymtb.pl i www.facebook/MilkoMazuryMTB
Milko Mazury MTb w Kwidzynie organizowany jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa przy współpracy z Urzędem Miasta Kwidzyna.

Sponsor tytularny - Milko
Sponsor strategiczny - Łaciate Junior
Partner Strategiczny Electofun
Partner Główny - LOTTO

Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB