Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Jesienny Festiwal Rowerowy. Zapraszamy 24-25 września do Mrągowa.

22-09-2022

Wszystkich miłośników jazdy na rowerze już w ten weekend zapraszamy do Mrągowa na Jesienny  Festiwal Rowerowy, którego celem jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia wśród rodzin.

Na uczestników czekają malownicze trasy poprowadzone wokół mrągowskich jezior i Mazurską Pętlą Rowerową. Start rajdów rowerowych w sobotę i niedzielę o godz. 12.00 spod budynku Mrągowskiego Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Wojska Polskiego 2C).

RAJD WOKÓŁ JEZIORA JUNO – 21 KM

Krótka, przyjemna trasa poprowadzona po drogach szutrowych i asfaltowych. Start spod budynku MCAL na ulicy Wojska Polskiego. Następnie promenadą i dalej ulicami miejskimi w kierunku ulicy Leśna Droga i Polskiej Wsi, aby drogą szutrową udać się do Kiersztanowa. Następnie nawracamy w kierunku Mrągowa i drogą asfaltową kierujemy się do Mrągowa.

RAJD WOKÓŁ JEZIORA CZOS – 12 KM

Dobrze wszystkim znana trasa wokół jeziora Czos prowadzi promenadą,  dalej ścieżką dydaktyczną przy tzw. Źródełku Miłości w kierunku Góry Czterech Wiatrów. Następnie przez odcinek Mazurskiej Pętli Rowerowej trasa prowadzi nad jezioro Sutapie Małe i dalej odcinkiem MPR do MCAL.

Ruszamy na Mazurską Pętlę Rowerową

RAJD „NA POŁUDNIE” – 40 KM

Świetna trasa na niedzielną przejażdżkę. Prowadzi promenadą do Eko Mariny Mrągowo i dalej drogami szutrowymi w kierunku miejscowości Czerwonki, Probark, Jakubowo. Tu trasa nawraca w kierunku Wierzbowa i prowadzi do Mrągowa.

RAJD „NA PÓŁNOC” – 25 KM

Szybki wypad na rower za miasto? Czemu nie. „Na północ” pojedziemy przez miejscowości Młynowo, Popowo Salęckie, Szestno. Później lekko na zachód, czyli Kiersztanowo. Tu zawracamy na południe i przez Polską Wieś wracamy do Mrągowa

RAJD RODZINNY „ZWIEDZAMY LASOWIEC” – 10 KM

Lasy Nadleśnictwa Mrągowa skrywają wiele tajemnic . Aby uchylić rąbka tajemnicy zapraszamy na odwiedzenie głównych dróg leśnych „Wiedźmy z Blair…” Jak donoszą miejskie legendy wielu się tam zgubiło… wiedźma nie śpi… my znamy jednak wszystkie szlaki i nam ta wyprawa nie straszna…  

Festiwal został dofinasowany ze środków Gminy Miasto Mrągowo na przeciwdziałanie alkoholizmowi.