Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Już jutro odbędą się ostatnie w tym sezonie wyścigi w ramach cyklu Milko Mazury MTB. Areną rywalizacji finałowej edycji będą Stare Jabłonki.

16-09-2022

Miasteczko wyścigu zlokalizowane zostanie w Hotel Anders, który położony jest bezpośrednio nad jeziorem Szeląg Mały (Mazury Zachodnie) na terenie Rezerwatu Sosny Taborskiej. Dzięki dogodnej lokalizacji wśród lasów i jezior, które skłaniają do uprawiania sportów wodnych i turystyki pieszej to doskonałe miejsce do odpoczynku.

Ostatnia w tym sezonie rywalizacja rozegra się na czterech dystansach:
PRO: 99 km (1980 metrów przewyższenia) - 3 rundy po 33 km (660 metrów przewyższenia)
Expert: 66 km (1320 metrów przewyższenia) - 2 rundy po 33 km (660 metrów przewyższenia)
HOBBY|Electofun E-BIKE RACE: 1 runda 33 km (660 metrów przewyższenia)
Fun - 16,6 km (270 metrów przewyższenia) - 2 rundy po 8,34 km (135 metrów przewyższenia)

Podczas Wielkiego Finału rozstrzygnął się również rywalizacje w Klasyfikacjach Generalnych cyklu, zarówno indywidualne jak i drużynowe. W Klasyfikacjach Generalnych Milko Mazury MTB zostaną sklasyfikowani zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej siedem wyścigów, uwzględniane będą najlepsze starty zawodnika.

Trofea sportowe otrzyma 3 najlepszych zawodników w Klasyfikacji Open ( PRO, EXPERT, HOBBY, FUN ) oraz w każdej kategorii wiekowej zgodnie z regulaminiem ( PRO, Expert, HOBBY ).

Milko Mazury MTB Etap 10 Stare Jabłonki – Anders Trophy - pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego organizowany jest przy współpracy z Gminą Ostróda i Hotelem Anders.

Sponsorem tytularnym jest marka Milko.
Sponsor strategiczny - Łaciate Junior
Partner Strategiczny Electofun
Partner Główny - LOTTO
Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym: namtb.pl, rowerowa.pl, Gazeta Olsztyńska, WM.PL, Radio Olsztyn, mazury24.eu, mragowo24.pl, Głosy Warmii i Mazur, nos/portal.pl