Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Kolarze opanowali Lidzbark Warmiński. Finał Milko Mazury MTB 2023 pełen emocji

18-09-2023

W weekend odbyły się ostatnie w tym sezonie wyścigi w ramach cyklu Milko Mazury MTB 2023. Areną rywalizacji finałowej stało się Uzdrowisko Lidzbark Warmiński i pięknie położone tereny doliny Symsarny. Na miejscu odbyła się nie tylko rywalizacja sportowa, ale również dekoracja najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej mazurskiego cyklu.

 

Ósmy sezon tych emocjonujących wyścigów rozpoczął się pod koniec kwietnia w Iławie i odbył się w kolejnych miejscowościach: Piecki, Mrągowo, Mikołajki, Pasym, Giżycko, Ryn i Kwidzyn. Zakończył się w Lidzbarku Warmińskim. Wystartować mógł każdy. Organizatorzy przygotowali dystanse o różnych stopniach trudności. Najdłuższa z nich – PRO – była przeznaczona dla regularnie trenujących. Nieco łatwiej było na dystansie Expert i Hobby, który wybrała zwykle największa liczba uczestników wydarzenia. Amatorzy mogli spróbować swoich sił w Fun. W tegorocznej odsłonie wydarzenia zadebiutowała też kategoria dla zawodników wagi ciężkiej – Wielka Stówka – oraz miłośników Graveli – Gravel Race. Drugi rok z rzędu fani rowerów elektrycznych mogli ścigać się w cyklicznych wyścigach Electofun E-Bike Race. Serwowane podczas zawodów produkty Milko oraz Łaciate Junior dodawały energii zawodnikom, a ich bliskim towarzyszyły w aktywnym kibicowaniu.

 

– Już po raz szósty mieliśmy przyjemność jako sponsor towarzyszyć zawodnikom podczas zmagań Milko Mazury MTB, dostarczając im nasze produkty. Cieszymy się, że jako Mlekpol wspieramy tę wyjątkową inicjatywę, propagującą zdrowy styl życia, sportową rywalizację i aktywne spędzanie czasu w plenerze. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, dziękując za pozytywne emocje, których nam dostarczali – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol. 

Šarūnas Pacevičius ze Sprint-rowery.pl – KSM ,,Gaja’’ najszybszy w Dolinie Symsarny

Na najdłuższym dystansie PRO, Šarūnas Pacevičius  (Sprint-rowery.pl – KSM ,,Gaja’’), pokonał pewnie rywali i stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Dominik Jakubowski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn) a na trzecim Kamil Kuszmider (KK Załuski Team). Tym samym zawodnikSprint-rowery.pl – KSM ,,Gaja’’ po raz pierwszy w tym sezonie stanął na pudle.

Na dystansie Expert swoje piąte  zwycięstwo odniósł Wojciech Damięcki (widzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn ), który wyprzedził Jędrzeja Żebrowskiego (Ostróda Sport Team ) i Przemysława Michalczyka (EVANLITE). W kobiecej stawce ton rywalizacji nadała Małgorzata Jakubowska z Auto Land, pokonująć sowje koleżanki z drużyny: Annę Kruszyńską oraz Reginę Kasprzycką.  

Dystans Hobby najszybciej pokonał Hadrian  Gruszewski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn ), finiszując przed Marcinem     Okońskim (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team) i Arkadiuszem Bińczakiem (CYKLO KWIDZYN). W Wielkiej Stówce pierwszy na mecie zameldował się Kacper Kozłowski (CRiWWRE Team Lidzbark Warmiński).

W rywalizacji kobiet na pierwszym  miejscu uplasowała się Magdalena Kołodziejczyk  (Ultra Gordon Team). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Mackiewicz (RANT BARTOSZYCE)  wyprzedzając Natalię Mackiewicz (RANT BARTOSZYCE).

Na najkrótszym dystansie FUN Marcin Ruszczyk oraz  Natalia Chrostek (Kurpie Team).

Głównym zmaganiom kolarskim towarzyszyły wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich. Dzieci w wieku szkolnym mogły zmierzyć się z adeptami szkółek kolarskich. Dodatkowo współpraca marki Łaciate i Strider pozwoliła przygotować również niesamowitą atrakcję dla przedszkolaków. Dzieci mogły brać udział w warsztatach i zmierzyć się w rywalizacji na rowerkach biegowych z innymi uczestnikami.

Finałowa edycja wyłoniła zwycięzców w Klasyfikacji Generalnej cyklu

To był intensywny sezon dla zawodników, którzy postanowili walczyć o klasyfikację generalną. Wielkie brawa należą się Kamilowi Kuszmider z KK Załuski Team, który już dużo wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji na dystansie PRO. Kamil zwyciężył aż w pięciu  edycjach, na których się pojawił.  Drugi na tym koronnym dystansie był Krzysztof Kindrasz (Szprycha Giżycko), trzecie miejsce ostatecznie zajął Michał Bujan (MSR Olsztyn) .

 

Na dystansie EXPERT  sytuacja w klasyfikacji generalnej ostatecznie ukształtowała się w następujący sposób, pierwszy wśród panów był Wojciech Damięcki (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn) , który zaledwie o dziesięć punktów wyprzedził Pawła Oktabę (Szprycha Giżycko), trzeci z ponad setką punktów straty do kolegi z drużyny był Michał      Kopeć (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Wśród Pań bezkonkurencyjne były zawodniczki AUTO LAND, które zajęły kolejno Anna Kruszyńska, Regina Kasprzycka, Małgorzata Jakubowska najważniejsze miejsca klasyfikacji.

 

Po szczegółowe wyniki zapraszamy na strone www.mazurymtb.pl

 

Milko Mazury MTB Etap 9 Lidzbark Warmiński –  W dolinie Symsarny pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego organizowany jest przy współpracy Urzędem Miejskim Lidzbark Warmiński, Starostwem Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim, OSiR Lidzbark Warmiński oraz Hotelem Krasicki.

 

Sponsor tytularny: Milko

Sponsor strategiczny Łaciate Junior, Electofun

Partner główny LOTTO, Quick Quick, Expand

Partner strategiczny Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl,, GłosMazur24.pl, Mragowo24.info

Równie ciekawie wyglądała rywalizacja wśród pań, gdzie dzięki swojej konsekwentnej i równej jeździe triumf świętowała Katarzyna Galewicz, która pokonała Malwinę Sokalską (PTC Przemyśl - ZRYW Buszkowiczki) oraz trzecią Sylwie Piszczatowską (PTR Dojlidy Białystok).