Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Łaciate Mazury MTB 2024 zagości w Mrągowie

28-05-2024

Drugiego czerwca do Mrągowa już po raz szósty zjadą kolarze z regionu Warmii i Mazur oraz okolicznych województw po to, by stanąć na starcie Wyścigu o Niedźwiedzią Łapę.Miasto nad Czosem to kultowa lokalizacja wśród fanów kolarstwa górskiego. Od 2015 roku organizowane są tu wyścigi dla amatorów i wyczynowych kolarzy, a w latach 2018 – 2020 organizowane były Mistrzostwa Polski w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego XCO.

Trasy  w ramach mazurskiego klasyka są znane z różnorodności i obfitują w piękne krajobrazy. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z wymagającymi odcinkami, które prowadzą przez Bike Park Poręby, Górę 4 Wiatrów i po stromych zboczach jeziora Czos. To mocna 4 w pięciostopniowej skali organizatora. Trasa została zaprojektowana tak, aby dostarczyć maksimum frajdy i adrenaliny.

Wyścig o Niedźwiedzią Łapę oferuje także różne dystanse startowe, co pozwala na udział zarówno zaawansowanym zawodnikom, jak i początkującym kolarzom. Organizatorzy przewidzieli kategorie dla dzieci, młodzieży, a także profesjonalistów. To doskonała okazja, aby całe rodziny mogły wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i aktywnie uczestniczyć w sportowych emocjach.

Biuro zawodów czynne będzie w dniu wyścigów od godz. 8:00, a pierwsze starty przewidziano na godzinę 10:00.

Bazę stanowić będzie miasteczko sportowe zlokalizowane przy Ekomarinie w  Mrągowie na ul. Jaszczurcza Góra.

Rejestracja na Wyścig o Niedźwiedzią Łapę jest możliwa online do piątku, 31 maja na oficjalnej stronie Łaciate Mazury MTB. Szczegóły: https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/110

Wyścig o Niedźwiedzia Łapę  organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta Mrągowo.
Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Łaciate, należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.
Sponsorem strategicznym cyklu są marki: Łaciate Junior, Cariboo, CarGO!, marka Warmia i Mazury.
Sponsorem głównym cyklu jest HardWay.

Autor: Natalia Wrzosek, Łaciate Mazury MTB