Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Łaciate Mazury MTB. Piecki gotowe na kolarskie zmagania.

30-04-2024

W niedzielę, 5 maja miłośnicy kolarstwa górskiego odwiedzą Piecki, by wziąć udział w cyklu w Łaciate Mazury MTB. Drugi przystanek tegorocznych zmagań zapowiada się jako widowiskowe połączenie technicznego wyzwania i niezapomnianych krajobrazów Nadleśnictwa Strzałowo. Bazę stanowić będzie Miasteczko Sportowe zlokalizowane na terenach rekreacyjnych w centrum Piecek.Wyścig nad Dajną charakteryzujący się dużą ilością krętych duktów i szutrów leśnych. Zawodnicy, biorący udział w zmaganiach kolarskich, będą mieli do pokonania kilka dystansów, w zależności od umiejętności: PRO/GRAVEL RACE to 3 rundy, w sumie 87,4 km, Expert/ E-Bike Race to 2 rundy i 58,6 km, Hobby/Wielka Stówka to 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 29 km oraz dedykowany mieszkańcom oraz turystom FUN o długości 19,5 km.

Same wyścigi Łaciate Mazury MTB to nie tylko rywalizacja sportowa, to też zdrowy i aktywny sposób na spędzenie rodzinnej  niedzieli. Dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział wyścigach Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Do miasteczka zawodów zapraszamy również rodziców z przedszkolakami. Dla tych najmłodszych, do piątego roku życia zorganizowane zostaną darmowe warsztaty na rowerkach biegowych i wyścigi Cariboo Kids Race. Organizator zapewnia rowerki i kaski. Zawody na dopasowanej do możliwości dzieci trasie rozpoczną się o godz. 12.00.

Rejestracja na Wyścig nad Dajną online tutaj: https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja. Na stronie można znaleźć także dystanse i ślad trasy.

Zapisy będą prowadzone też w dniu wyścigów, tj. w niedzielę  5 maja w Biurze Zawodów.

Wyścig nad Dajną organizowany jest przy współpracy z Gminą Piecki. Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Łaciate, należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.
Sponsorem strategicznym cyklu Mazury MTB są marki: Łaciate Junior, Cariboo, CarGO!, marka Warmia i Mazury.
Sponsorem głównym cyklu Mazury MTB jest HardWay.