Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Ponad 330 zawodników na starcie sezonu Milko Mazury MTB w Iławie

25-04-2023

Niedzielne ściganie w Iławie rozpoczęło zmagania w ramach cyklu Milko Mazury MTB.  Na linii startu pojawiło się ponad 333 zawodników gotowych do rywalizacji po zimowej przerwie. Na dłuższym dystansie PRO, liczącym prawie 80 km najszybszy okazał się Artur Sowiński (Kodzik Rowery).

Rywalizacja pomiędzy Arturem Sowińskim a Kamilem Kuszmidrem (KK Załuski Team) trwała do samego końca. Ostatecznie jednak Kamil z sekundą straty zajął drugie miejsce. Dawid Przybylski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn) zajął ostatnie miejsce na podium.

Emocjonujące ściganie kibicie mogli również obserwować podczas startu zawodników w kategorii EXPERT.  Zwycięstwo na tym dystansie wywalczył Wojciech Damięcki (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Drugim zawodnikiem na mecie był Paweł Oktaba (Szprycha Giżycko), zaś trzecie miejsce wywalczył Mateusz Tengowski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była pochodząca z Iławy Anna Kołatka (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Druga na mecie zameldowała się Anna Kruszyńska (AUTO LAND). Trzecia na mecie  pojawiła się  Regina Kasprzycka (AUTO LAND) .

W kategorii Hobby triumfował  Wojciech Kowalczyk (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn), za nim pojawił się kolega  z Klubu Leszek Szczepański. Trzecie miejsce zajął  Marcin Okoński (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team). Wśród kobiet najlepsza była Emilia Grochalska (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn), która wyprzedziła Magdalenę Klasę oraz Barbarę Ellert-Panek (BEZ HAMULCÓW MTB TEAM PAN-BIKE).

Wyścig w kategorii Wielka Stówka padł łupem Łukasza Skrodzkiego (OLIKOM TEAM Pisz), który wyprzedził  Krzysztofa Kapuścińskiego (MSR Olsztyn) i Krzysztofa Milewskiego.

Z kolei  w kategorii Electofun BOSCH E-BIKE RACE zwyciężyli: Sławomir (Kowanda 2001 AUTO LAND), Arkadiusz Gałkiewicz, Marta Rej-Witt.

Na najkrótszym dystansie w kategorii FUN zwyciężył Artur Barański (MTB MKS TRUSO ELBLĄG), drugie miejsce zajął Krzysztof Karwowski (Ostróda Sport Team) a trzecie Kamil Hajducki (MTB MKS TRUSO ELBLĄG). Wśród kobiet triumfowały: Zuzanna Gruszewska (MKK - Mława), Katarzyna Łagodzińska, Agnieszka Las-Czerepak (TK Masters Giżycko).

Pełne wyniki znajdziecie na stronie www.mazurymtb.pl . Na kolejne zmagania w ramach cyklu zapraszamy 7 maja do Piecek.

Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB

Zdjęcia: Mateusz Klimek

Wydarzenie od pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowane jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 1 – Iława – Wyścig Pięciu Jezior organizowany był przy współpracy z Urzędem Miasta Iława oraz Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko.