Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Rusza ósma edycja cyklu Milko Mazury MTB

17-04-2023

Czas na rozkręcenie dwóch kółek! W niedzielę 23 kwietnia w Iławie odbędzie się inauguracja kolarskiego cyklu Milko Mazury MTB, organizowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa. Partnerem tytularnym wydarzenia jest marka Milko, należąca  do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

Miasteczko sportowe, start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na parkingu przy Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym. Obiekt posiada ciekawą ofertę skierowaną do miłośników aktywnego wypoczynku m. in. krytą pływalnię, basen, zjeżdżalnie a na spragnionych regeneracji czeka sauna, łaźnia parowa, jacuzzi. Gospodarz cyklu - Iława to miasto na styku lądu i wody położone nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce. 

 

Na zawodników Milko Mazury MTB czeka interwałowa trasa, dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy poprowadzone wzdłuż brzegów pięciu jezior położonych na terenie Nadleśnictwa Iława i Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

 

Rywalizacja rozegra się w sześciu kategoriach PRO, EXPERT, HOBBY, ELECTOFUN BOSCH E-BIKE RACE, FUN,  który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Iławę turystów oraz nowość dla twardych zawodników wagi ciężkiej - Wielka Stówka. 

 

Popołudnie należeć będzie do dzieci i młodzieży. Adepci szkółek kolarskich rywalizować będą w Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich a najmłodsi w ramach Łaciate Junior Strider Racing  Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza w formie elektronicznej na stronie organizatora lub w dniu wyścigu w Biurze Zawodów.

 

Szczegółowy program Wyścigu Pięciu Jezior w Iławie, 23 kwietnia :

 

10:00 – start wyścigu PRO

10:10 – start wyścigu EXPERT

10:15 – start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA

10:20 – start wyścigu E-Bike Race

12:30 – Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing

13:30 – Dekoracja zwycięzców Łaciate Junior Strider Racing

14:00 – Dekoracja kategorii PRO/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race

14:00 – start wyścigu Młodzik/Młodziczka/FUN

15:00 – start wyścigu Żak/Żaczka

15:30 – Dekoracja kategorii Młodzik/Młodziczka/FUN/Żak/Żaczka

15:40 – start wyścigu Wentylki

15:41 – start wyścigu Bystrzaki

16:10 – start wyścigu Skrzaty

16:30– Dekoracja kategorii Wentylki/Bystrzaki/SkrzatyNowymi wyścigami w kalendarzu Milko Mazury będa te dla miłośników gravelów. Pierwsza odsłona  wystartuje 7 maja w Pieckach. Na uczestników czeka 87 km trasa z sumą przewyższeń oscylującą w granicach 900 m. Kolejne wyścigi Gravel Race odbędą się w Mikołajkach, Pasymiu i Rynie.

Więcej na www.milkomazurymtb.pl. 

Wydarzenie od pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowane jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 1 – Iława – Wyścig Pięciu Jezior organizowany był przy współpracy z Urzędem Miasta Iława oraz Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko. 

Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch

Partnerem  głównym LOTTO, Quick Quick, Expand

 

Patronat medialny:  Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB