Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

W Pasymiu odbył się piąty etap kolarskiego cyklu

01-08-2023

W ostatni weekend lipca zawitaliśmy do malowniczego Pasymia. W sobotę odbył Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow Przystanek Pasym z rodzinnym rajdem rowerowym i rowerową paradą świetlną. Drugi dzień to już zmagania w ramach wyścigów Milko Mazury MTB Etap 5 Pasym - Cztery Wieże nad Kalwą.

Baza zawodów stanęła na terenie odrestaurowanego rynku głównego. W dekoracjach zawodników wziął udział Burmistrz Pasymia, Cezary Łachmański, który podkreślał, że walory turystyczne gminy sprzyjają turystyce rowerowej i wyścigom kolarskim.

Sama trasa zmagań została przebudowana i zaskoczyła uczestników. Było szutrowo, ale nie najłatwiej. Wysokie tempo wyścigu nie dawało odetchnienia zawodnikom na trasach. Jak na sprinterski etap przystało, liczyła się tu jazda “na kole”. W mocnych grupach prędkości dochodziły do 50 km/h, to pokazuje, że było bardzo szybko.

W PRO triumfował startujący po raz pierwszy w tegorocznej edycji cyklu Michał Glanz (JBG-2 Team), który 90 km pokonał z czasem 03h:05m:05s. Drugi przyjechał Marcin Białobłocki (Bialobłocki Team Ełk). Trzeci był Dominik Jakubowski (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn).

W Expercie numerem jeden był Paweł Oktaba (Szprycha Giżycko). Tuż za nim na metę wjechał Wojciech Damięcki (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Trzecia pozycja przypadła jego koledze z drużyny Mateuszowi Tengowskiemu.

Wśród kobiet najlepsza była Gabriela Janowicz (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn). Druga dojechała Katarzyna Salik (MLEKPOL TEAM). Na pudle stanęła jeszcze Regina Kasprzycka (AUTO LAND).

Tym razem trasę Hobby o długości równo 30 km wybrało 104 zawodników. Najlepszymi na tym dystansie okazali się Szymon Banaś (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn), Marcel Struzik (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn) oraz Marcin Okoński (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team). Różnica na podium pomiędzy zawodnikami była dosłownie sekundowa a zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Wśród kobiet triumfowały: Anita Urbanowicz (Bialoblocki Team Ełk), ex aequo na drugim Magdalena Kołodziejczyk (Ultra Gordon Team) i Małgorzata Mackiewicz (RANT BARTOSZYCE), a trzecia była Aneta Plaszewska (AKO Team).

Rekreacyjna jazda możliwa była na dystansie Fun, który w Pasymiu liczył sobie 15,5 km. Dzieci i młodzież rywalizowały w Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich. Najmłodsi zaś uczestnicy wzięli udział w Łaciate Junior Strider na terenie rynku głównego.

Kolejne edycje Milko Mazury MTB:
13.08.2023 - Milko Mazury MTB Etap 6 - Giżycko - Bitwa o Twierdzę Boyen
27.08.2023 - Milko Mazury MTB Etap 7 - Ryn - Wyścig o Jelenie Rogi
10.09.2023 - Milko Mazury MTB Etap 8 - Kwidzyn - Arena XC Kwidzyn

Zapraszamy do zapisów: https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja

Wydarzenie od pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowane jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa.
Milko Mazury MTB Etap 5 - Cztery Wieże nad Kalwą organizowany jest przy współpracy z Gminą Pasym.
Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko.
Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch
Partnerem głównym LOTTO, Quick Quick, Expand
Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info

Autor: Natalia Wrzosek, Milko Mazury MTB