Ważne: Korzystając z naszego serwisu akceptujesz używanie ciasteczek. Ok  Czytaj więcej.

Zapraszamy na 4. etap Łaciate Mazury MTB w Olsztynie

11-06-2024

16 czerwca stolica regionu warmińsko -mazurskiego - Olsztyn stanie się gospodarzem 4. etapu Łaciate Mazury MTB. To wydarzenie, które co roku przyciąga setki miłośników kolarstwa górskiego, obiecuje niezapomniane emocje i sportowe wyzwania. Trasa tegorocznej rundy liczy 23,5 km i obejmuje około 400 metrów przewyższenia, gwarantując uczestnikom pełen wachlarz kolarskich doznań.

Zawodnicy będą mogli wybierać spośród kilku dystansów dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania:

- PRO – 69 km,

- EXPERT i E-BIKE RACE – 47 km,

- HOBBY – 23,5 km,

- FUN – 11,5 km.

Miasteczko sportowe ulokowane będzie nad malowniczym jeziorem Ukiel, w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, które stanie się miejscem startu i mety wszystkich wyścigów. Trasa poprowadzi uczestników przez ulice Żeglarską, Kasztanową, Dębową, a następnie Bałtycką, w kierunku Lasu Miejskiego. Zawodnicy będą mieli okazję przekroczyć kładkę nad jeziorem Długim, a dalsza trasa przebiegać będzie wzdłuż stromych zboczy rzeki Łyny. Przejazd przez Łynostradę, ruiny stadionu leśnego Gwardii oraz wzdłuż rzeki Wadąg i ujścia Łyny, czyni ten wyścig jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń sezonu.

Jak zawsze nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – dla dzieci w wieku 1,5-5 lat przygotowano wyścigi z serii Cariboo Kids Race. Starszych adeptów kolarstwa zapraszamy do udziału w wyścigach Łaciate Junior Race - Liga Szkółek Kolarskich, które stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania umiejętności i promocji szkółek oraz grup kolarskich.

Miłośnicy rowerów elektrycznych także znajdą coś dla siebie. Rywalizacja w kategorii E-BIKE odbędzie się w ramach wyścigu EXPERT . Zawodnicy wystartują z sektora 0, a do wyścigu dopuszczone będą rowery typu „Pedelec” o maksymalnej mocy silnika 500W. Rywalizacja rozegrana zostanie w kategoriach Kobiety Open i Mężczyźni Open. Jeśli jesteś fanem e-bike'ów i lubisz jazdę w terenie, nie możesz tego przegapić.

Zapraszamy do Olsztyna 16 czerwca, aby aktywnie wspierać kolarzy na całej trasie. Więcej szczegółów dotyczących wyścigu można znaleźć w komunikacie startowym na Warmińskie Ścieżki - 16.06.2024, 08:00 (mazurymtb.pl) 

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Wyścig  Warmińskie Ścieżki organizowany jest  przy współpracy z Centrum Rekreacyjno-Sportowe 'Ukiel' Osir W Olsztynie oraz Miastem Olsztyn.
Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Łaciate, należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.
Sponsorem strategicznym cyklu są marki: Łaciate Junior, Cariboo, CarGO!, marka Warmia i Mazury.
Sponsorem głównym cyklu jest HardWay.

Autor: Natalia Wrzosek, Łaciate Mazury MTB